You are here:

Siirt Fıstığı’na Uluslararası Üstün Lezzet Ödülü

Avrupa’nın önde gelen şef ve gurmeleri bünyesinde buluşturan ‘Uluslararası Tat Enstitüsü’, gerçekleştirdiği “2021 Tat Değerlendirmesi” sonucunda eşsiz lezzetimiz Siirt Fıstığı, “Üstün Lezzet Ödülü’ne” layık görüldü.

Siirt’in marka ürünü ve eşsiz lezzetiyle Türkiye’de en çok tercih edilen Siirt Fıstığı, yılda bir defa Belçika’nın Başkenti Brüksel’de düzenlenen dünyanın en iyi şef ve gurmelerinin katıldığı Uluslararası Tat Enstitüsü tarafından 100 üzerinden 92,4 puanla üç yıldızın tamamını alarak, dünyanın en lezzetli fıstıkları arasında yerini aldı.

Değerlendirme, Belçika merkezli Uluslararası Tat Enstitüsü’nce Brüksel’de düzenlenen etkinlikte gerçekleştirildi. Tat etkinliğine Avrupa’daki 20 ülkeden, aralarında Michelin Yıldızlı şef ve gurmelerinin katılarak, binlerce ürünü test edildi. Değerlendirmede, Siirt Fıstığı Avrupalı usta damaklar tarafından Uluslararası Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

Siirt Fıstığı, “Fistalora” ve “Siirt’ten Fistalora”nın yanı sıra yeni çıkarılan iki markamız “Anadolce” ve “Doluharman By Anadolce” ile yurt içi ve yurt dışında zincir market raflarında yerini alacak.

Sosyal Medya'da Paylaş!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email

Tüm Haberler ve Duyurular